T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 


Bulunduğunuz Yer: Haberler

 İSKİLİP MEYVELERİ TESCİLLENİYOR
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.


İskilip Kaymakamlığı, İskilip Belediyesi ve İskilip Tarımını Araştırma ve Geliştirme Dermeği (İSTARGE) işbirliği ile 22 Kasım saat 13.00’da İskilip Öğretmenevinde Meyvecilik Paneli gerçekleştirildi.

Panelde Ordu Üniversitesinden Prof. Dr.Turan Karadeniz “İskilip Meyveleri”, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yakup Özkan “meyvecilikte budama”,   Ondokuzmayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ümit Serdar “Meyvecilikte İç Mekan Aşısı”, Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen “Ceviz Yetiştiriciliği ve Cevizin Besin Değeri” konusunda sunumlar yaptılar.

İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy ve Belediye Başkanı Numan Sezer tarafından panelistlere İskilip hatırası olarak İskilip Kapısı minyatürünü hediye ettiler.

Panelde bir konuşma Kaymakam Şuayib Gürsoy konuşmasında “bu güne kadar İskilip meyveciliği konusunda ne kadar çok şey yapıldığını görmüş oldum. Bütün bu yapılanlar konusunda emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimi bildiriyorum. Bizler devlet olarak gerçekleştirilecek her türlü faaliyetin ve hizmetin yanında olacağımızı belirtiyorum. Her kim ki bu konuda bizde yardım ve destek talebinde bulunursa geri çevrilmeyeceğini belirtiyorum. İskilip Meyveciliğini mahalle bakkallığından çıkartıp süpermarketlere dönüştürmek zorundayız. Bunun içinde birlikler ve kooperatifler kurmak zorundayız.” dedi.


Bu içerik toplam 116.600 kez gösterildi, Site toplam 194.904 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 97 kişi geziyor.

. İÇ.
İller İdaresi Genel Müdürlüğü Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Sivil Savunma Genel Müdürlüğü Dernekler Dairesi Başkanlığı KİHBİ Daire Başkanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Daire Başkanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Hukuk Müşavirliği Araştırma ve Etütler Merkezi Başkanlığı Personel Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Jandarma Genel Komutanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı